preload
Część 1


Francuski na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Małgorzata Kubica
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
Leçon 1: Comment t'appelles-tu?
Na początek nauczysz się przedstawiać, mówić jak się nazywasz, gdzie mieszkasz oraz skąd jesteś. Po tej lekcji będziesz również umiał zapytać rozmówcę, aby powiedział Ci to samo o sobie. Poznasz podstawową budowę zdania w języku francuskim.


Leçon 2: Salut, ça va?
W lekcji drugiej poznasz różne zwroty, których używamy na powitanie oraz pożegnanie. Dzięki tej lekcji będziesz umiał zacząć oraz skończyć rozmowę, jak również życzyć "miłego dnia".


Leçon 3: Être ou ne pas être?
W tej lekcji poznasz zaimki osobowe oraz całą odmianę czasownika "być" w czasie teraźniejszym i nauczysz się nazw kilku narodowości. Poznasz także jak tworzymy zdanie przeczące oraz co znaczy "oui" i "non".


4
Lekcja 4: Mówicie po francusku?
Leçon 4: Parlez-vous français?
W lekcji czwartej poznasz odmianę regularną czasowników francuskich. Nauczysz się mówić jakie znasz języki. Poznasz także sposób zadawania pytań przez inwersję.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Ile masz lat?
Leçon 5: Quel âge as-tu?
Tematem tej lekcji są liczby. Nauczysz się liczyć do 20 oraz poznasz pełne dziesiątki do 100. Nauczysz się odmiany czasownika "mieć" we wszystkich osobach w czasie teraźniejszym. Po tej lekcji będziesz umiał pytać i odpowiadać na pytanie dotyczące wieku.
Niedostępna


6
Lekcja 6: Która jest godzina?
Leçon 6: Quelle heure est-il?
W tej lekcji dalej będziemy zajmować się liczebnikami, tym razem poznamy już liczebniki złożone i będziesz umiał policzyć do 70. Nauczysz się pytać oraz wskazywać konkretną godzinę. Poznasz także pory dnia oraz będziesz umiał powiedzieć, o której godzinie masz na przykład spotkanie lub pociąg.
Niedostępna


7
Lekcja 7: To moja rodzina!
Leçon 7: C'est ma famille!
Lekcja przedstawia słownictwo dotyczące rodziny. Poznasz także rodzajnik określony (le, la, les) oraz zaimek dzierżawczy (mój, moja, moje itd.). Nauczysz się mówić jak się nazywają bliskie Ci osoby i Twoi przyjaciele dzięki całej odmianie czasownika "s'appeler" (nazywać się). Poznasz także kilka przymiotników określających i opisujących wygląd oraz charakter.
Niedostępna


8
Lekcja 8: Dziś jest wtorek!
Leçon 8: Nous sommes mardi aujourd'hui!
W tej lekcji będziemy mówić o dniach tygodnia oraz miesiącach. Nauczysz się także liczb powyżej 70, poznasz setki i tysiące. Po tej lekcji będziesz umiał powiedzieć, jaki dzień jest dzisiaj, kiedy się urodziłeś, w jakim dniu, miesiącu oraz roku.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Bardzo to lubię!
Leçon 9: J'aime bien ça!
W lekcji dziewiątej nauczysz się mówić, jakie są Twoje zainteresowania, co lubisz, a czego nie. Nauczysz się odmiany czasowników "lubić", "uwielbiać", "nienawidzić", "interesować się", a także dowiesz się, dlaczego przy tego typu zwrotach używamy rodzajnika określonego.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Jakie ubrania zwykle lubisz nosić?
Leçon 10: Qu'est-ce que tu aimes porter d'habitude?
W tej lekcji mówimy o ubraniach. Poznasz wiele słów dotyczących ubrań oraz kolorów. Nauczysz się mówić, co lubisz nosić. Poznasz także rodzajnik nieokreślony oraz jego zastosowania.
Niedostępna


11
Lekcja 11: To mój dom i mój pokój
Leçon 11: C'est ma maison et ma chambre
Dzięki tej lekcji nauczysz się opisywać swój pokój oraz swoje mieszkanie lub dom. Poznasz wiele słówek związanych z meblami, a także nauczysz się określać, gdzie się znajdują.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Co lubisz jeść?
Leçon 12: Qu'est-ce que tu aimes manger?
Tematem tej lekcji jest jedzenie. Nauczysz się mówić, co lubisz jeść oraz co jesz z reguły w ciągu dnia. Poznasz nazwy posiłków, owoców, napojów, kilku potraw oraz rodzajnik cząstkowy (du, de la, des), który stosujemy często, gdy mówimy o jedzeniu. Nauczysz się także odmiany czasowników "manger", "boire", "prendre".
Niedostępna


13
Lekcja 13: Ile to kosztuje?
Leçon 13: Combien ça coûte?
Lekcja poświęcona jest robieniu zakupów. Poznasz odmianę trzech nowych czasowników, a także różne wyrażenia dotyczące ilości, na przykład "un kilo de", "un paquet de" itd. Poznasz także kilka grzecznościowych oraz użytecznych wyrażeń jak "kupować na wyprzedaży", "ile płacę?" oraz "płacić kartą".
Niedostępna


14
Lekcja 14: Dziś jest zimno!
Leçon 14: Il fait froid aujourd'hui!
Ta lekcja dotyczy wyrażeń związanych z pogodą. Poznasz kilka czasowników bezosobowych takich jak "pleuvoir". Nauczysz się pytać o pogodę jak i ją opisywać, jak również będziesz umiał określać pogodę w zależności od pory roku. Poznasz także wyrażenia "avoir froid" oraz "avoir chaud".
Niedostępna


15
Lekcja 15: Moje wakacje
Leçon 15: Mes vacances
W tej lekcji będziemy mówić o wakacjach, różnych miejscach wypoczynku oraz sposobach na spędzenie aktywnych wakacji. Poznasz odmianę czasowników "passer", "partir" oraz "aller" oraz wiele interesujących zwrotów.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Test final
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.