preload
Strona głównaKursyFrancuski na Szóstkę › Lekcje tematyczne

Francuski - Lekcja bonusowa 1
Poziom: Dla początkujących
Autor: Małgorzata Kubica

Noël en France - Tradycje świąteczne we Francji
W tej lekcji bloga przybliżę Ci nieco francuskie tradycje świąteczne. Dowiesz się, jakie są francuskie symbole Świąt Bożego Narodzenia, co Francuzi jedzą podczas kolacji wigilijnej, dlaczego ciasto, które jedzą, nazywa się drewnianym pniem, kto to jest Père Noël oraz wiele innych ciekawostek. Nauczymy się także składać życzenia świąteczne i noworoczne.

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 2
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Małgorzata Kubica

Je ne fume plus - Negacji ciąg dalszy
W kolejnej lekcji bloga będziemy kontynuować poprzednią lekcję związaną z negacją. Zapewne nasunęło Ci się pytanie, jak będzie wyglądała negacja w czasach złożonych, jak np. w passé composé? O tym właśnie będzie ta lekcja.

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 3
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Małgorzata Kubica

Niczego nie żałuję - czyli negacje bez "pas"
Jeśli przerobiłeś kurs dla początkujących to już wiesz, że negacje, czyli zdania przeczące, w języku francuskim tworzymy za pomocą słówka "ne", stawianego przed czasownikiem oraz słówka "pas", stawianego za czasownikiem. Czy jednak w każdej negacji musi wystąpić słówko "pas"? Otóż nie, wcale nie musi - w tej lekcji dowiesz się, jak można inaczej tworzyć zdania przeczące.

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 4
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Małgorzata Kubica

Masz babo placek, czyli robimy naleśniki!
Nawet nie znając się na gotowaniu można upichcić coś smacznego. Wystarczy odpowiedni przepis, który dokładnie powie nam co i jak. Wyobraź sobie jednak taką sytuację - jesteś bardzo głodny, masz do dyspozycji całą kuchnię, chcesz przyrządzić sobie coś niecodziennego, ale jedyny przepis jaki posiadasz jest po francusku. Co wtedy? Żaden problem - wystarczy że zajrzysz do tej lekcji. Zapraszam do kuchni!

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 5
Poziom: Dla początkujących
Autor: Małgorzata Kubica

Regiony Francji Cz. 1
Tym razem zabiorę Cię w podróż po Francji. Co prawda tylko palcem na mapie, ale za to jakże pouczająca będzie to podróż... Poznasz francuskie regiony i miasta, nauczysz się ich francuskiej wymowy, dowiesz się z czego słyną i co jest w nich wartego uwagi. A może zachęcę Cię w ten sposób do zwiedzenia Francji na żywo? Gdyby tak się stało, co wcale nie jest takie nierealne, poproszę wtedy tylko o miłego maila do mnie na adres 6ki :)

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 6
Poziom: Dla początkujących
Autor: Małgorzata Kubica

Regiony Francji Cz. 2
Kontynuujemy naszą poprzednią lekcję o regionach Francji. Poznasz kolejne regiony, ich stolice, miejsca warte zobaczenia i dowiesz się, z czego te regiony słyną. Wszystko oczywiście poparte szlifowaniem Twoich umiejętności językowych. Gotów na dalszą podróż? Zapraszam!

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 7
Poziom: Dla początkujących
Autor: Małgorzata Kubica

Nawiązywanie znajomości
Jak witają i żegnają się Francuzi? Jak się przedstawić i umówić na spotkanie? Wszystkiego dowiesz się z lekcji, wraz z odpowiednim słownictwem, które wzbogaci Twoją znajomość języka francuskiego. A przy okazji, jeśli te lub kolejne wakacje przyjdzie Ci spędzić we Francji, lekcja ta niezmiernie przyda Ci się w praktyce. Zapraszam serdecznie!

WięcejFrancuski - Lekcja bonusowa 8
Poziom: Dla początkujących
Autor: Małgorzata Kubica

Sztuka flirtu
W tej lekcji przedstawię Ci kilka ciekawych informacji na temat francuskiego podrywania... Poznasz także typowe komplementy prawione zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. A na końcu dowiesz się, co to jest mieć pioruna :)

WięcejInformacja o lekcjach bonusowych
Lekcje bonusowe są rozszerzeniem naszych standardowych kursów i są przeznaczone głównie dla osób, które już z tych kursów korzystają bądź zamierzają z nich skorzystać. Lekcje te dotyczą konkretnego słownictwa tematycznego (związanego np. z kulturą, obyczajami, geografią itp.) bądź określonego zagadnienia gramatycznego, nie ujętego szczegółowo w kursach standardowych.

Aktualnie lekcje bonusowe są całkowicie bezpłatne i pełnią funkcję promocyjną, zachęcając do korzystania z naszych standardowych kursów językowych z serii "Na Szóstkę".